Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Материнські плати

Материнська плата для ноутбука і ПК – особливості вибору

Ще зі шкільних уроків інформатики кожен знає, що основа всіх основ електроприладів – це материнська плата. Це серце, мозок і нервова система девайса в одному місці. Від того, наскільки вона якісна, залежить не тільки термін, а й швидкість і стабільність роботи ноутбука, смартфона, планшета і т.п. Ціна материнської плати залежить в першу чергу від можливого функціонального оснащення, яким її можна «напічкати». На які ж основні нюанси слід звернути увагу при самостійному зборі ПК?

Материнська плата персонального комп’ютера. Поради новачкам

Зібрати ПК з нуля по частинах – задача для новачків нелегка. З вибором монітору, аудіосистеми та іншого зазвичай проблем не виникає. «Материнка» – зовсім інша справа. Для більшості буде простіше купити материнські плати уже в повній комплектації за підказкою фахівця. Якщо ж таки вирішили зібрати самостійно, тоді потрібно знати такі основні функціональні елементи:

  • Сокет. Це гніздо, до якого кріпиться центральний процесор. 
  • Мікросхема BIOS – вона забезпечує первинну роботу ПК/ноутбука.
  • Слоти модулів оперативної пам’яті. Від того, скільки їх вбудовано, залежить те, наскільки швидко ваш пристрій «думатиме».
  • Роз’єм для відеокарти. Відеокарта може бути вбудована (як правило – на старих моделях), а може бути знімного формату. 
  • Роз’єми для під’єднання дискових накопичувачів
  • Задня панель. Вона містить гнізда для підключення зовнішніх пристроїв і власне роз’єми живлення.

Всі ці основні слоти розраховані на деталі певної максимальної потужності – тому при бажанні ви не зможете зробити ПК ще потужнішим, якщо «материнка» просто на такий апгрейд не розрахована. Також на платі обов’язково є ще багато допоміжних роз’ємів і джемперів. 

Материнські плати. Ціни у Львові

Інтернет-магазин Saren пропонує широкий асортимент материнських плат та інших комп’ютерних деталей з доставкою по Львову та не тільки. 

 
Вгору