Кількість
|
Вартість
|
||
|
Материнська плата для ноутбука і ПК – особливості вибору
Ще зі шкільних уроків інформатики кожен знає, що основа всіх основ електроприладів – це материнська плата. Це серце, мозок і нервова система девайса в одному місці. Від того, наскільки вона якісна, залежить не тільки термін, а й швидкість і стабільність роботи ноутбука, смартфона, планшета і т.п. Ціна материнської плати залежить в першу чергу від можливого функціонального оснащення, яким її можна «напічкати». На які ж основні нюанси слід звернути увагу при самостійному зборі ПК?
Материнська плата персонального комп’ютера. Поради новачкам
Зібрати ПК з нуля по частинах – задача для новачків нелегка. З вибором монітору, аудіосистеми та іншого зазвичай проблем не виникає. «Материнка» – зовсім інша справа. Для більшості буде простіше купити материнські плати уже в повній комплектації за підказкою фахівця. Якщо ж таки вирішили зібрати самостійно, тоді потрібно знати такі основні функціональні елементи:
- Сокет. Це гніздо, до якого кріпиться центральний процесор.
- Мікросхема BIOS – вона забезпечує первинну роботу ПК/ноутбука.
- Слоти модулів оперативної пам’яті. Від того, скільки їх вбудовано, залежить те, наскільки швидко ваш пристрій «думатиме».
- Роз’єм для відеокарти. Відеокарта може бути вбудована (як правило – на старих моделях), а може бути знімного формату.
- Роз’єми для під’єднання дискових накопичувачів.
- Задня панель. Вона містить гнізда для підключення зовнішніх пристроїв і власне роз’єми живлення.
Всі ці основні слоти розраховані на деталі певної максимальної потужності – тому при бажанні ви не зможете зробити ПК ще потужнішим, якщо «материнка» просто на такий апгрейд не розрахована. Також на платі обов’язково є ще багато допоміжних роз’ємів і джемперів.
Материнські плати. Ціни у Львові
Інтернет-магазин Saren пропонує широкий асортимент материнських плат та інших комп’ютерних деталей з доставкою по Львову та не тільки.